1η Νίκη για τις Παγκορασίδες Α.Σ. Ασκληπιός – Φιλ/κος Τρικάλων 3-0

Δείτε και άλλα θέματα στην ενότητα:

Με νίκη άρχισε το πρωτάθλημα των Παγκορασίδων της ΕΣΠΕΚΕΛ, η ομάδα του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο ΕΑΚ της Μπάρας την Κυριακή 14/10, τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν του Φιλ/κού Τρικάλων με σκορ 3-0.

Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του σκορ σε κανένα σημείο του αγώνα οι κοπέλες του Ασκληπιού δεν έδωσαν το δικαίωμα στην αντίπαλο ομάδα να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι.

Στο 1ο σετ η ομάδα του Ασκληπιού μπήκε δυνατά και με όπλο το δυνατό σερβίς κατάφερε να προηγηθεί με 9-2 και 18-3 παίρνοντας τελικά το σετ με 25-4.

Στο 2ο σετ ίδια εικόνα 7-2 και 15-7 για τον Ασκληπιό, που πήρε και το 2ο σετ με 25-11.

Στο 3ο σετ η ομάδα του Φιλ/κου ήταν κοντά στο σκορ 6-7 και 13-13. Δεν είχε όμως συνέχεια και ο Ασκληπιός πήρε και αυτό το σετ με 25-16.

Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-4 σε 15΄, 2ο 25-11 σε 18΄, 3ο 25-16 σε 19΄.
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Χύτα Μ. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Κρύου Ε. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ.

Φιλ/κος Τρικάλων (Λαρίσης Δ.) Γελαδάρη Β. Κέφου Μ. Γκάντια Ε. Γιαννάκα Μ. Γελαδάρη Α. Καυκούλα Ν. Γούλα Ε. Κουφογιάννη Ν. Σαρρή Ε.