Α.Σ. Ασκληπιός Τρικάλων Volley - Πρωτάθλημα Κορασίδων Α.Σ. Ασκληπιός – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0

Δείτε και άλλα θέματα στην ενότητα:

- Δραστηριότητα  16-17/2/2013
- Με νίκη έκλεισε της υποχρεώσεις της στην πρώτη φάση του πρωταθλήματος η ομάδα των Κορασίδων του Ασκληπιού.

Σε παιχνίδι που έγινε στο ΕΑΚ της Μπάρας επιβλήθηκε του γειτονικού ΣΠΑΚ με σκορ 3-0. Με την νίκη αυτή η ομάδα των Κορασίδων καταλαμβάνει την 2η θέση του 3ου ομίλου της Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας. Στην επόμενη φάση η ομάδα του Ασκληπιού θα αντιμετωπίσει τον 1ο του 4ου ομίλου της Περιφέρειας σε αγώνα νοκ άουτ για την είσοδο στο final 4 της ΕΠΕΚΕΛ.

Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-11 σε 16΄, 2ο 25-11 σε 18΄, 3ο 25-16 σε 20΄.
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γεωργίου Α. Μπέλλου Ε.Γκουτζιούπα Ε. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο.

ΣΠΑ Καρδίτσας (Αλεξίου Φ) Γόρδιου Φ. Μπενέκη Π. Αντωνάκη Ν. Παπαδημητρίου Η. Καλογιάννη Α. Αντωνάκη Κ. Αντωνίου Ι. Κοτρώτσιου Θ. Χατζηγιάννη Μ. Καμινιώτη Ε. Μανδαλιάρη Β.

Πρωτάθλημα Παμπαίδων ΣΠΑ Καρδίτσας – Α.Σ. Ασκληπιός 1-3

Έναρξη και του Πρωταθλήματος Παμπαίδων είχαμε το Σάββατο 16/2. Η ομάδα του Ασκληπιού ταξίδεψε στην γειτονική Καρδίτσα όπου αντιμετώπισε τον τοπικό ΣΠΑΚ, παίρνοντας την νίκη με 1-3.
Τα σετ (1ος ΣΠΑΚ) 1ο 21-25, 2ο 13-25, 3ο 25-23, 4ο 13-25.
Έπαιξαν  ΣΠΑ Καρδίτσας (Αθανασόπουλος Β.) Αντωνίου Π. Μοϊάνος Δ. Φούκας Π. Τσιάκαλος Κ. Κούτσικος Ι. Ζιαζιόπουλος Π. Αντωνίου Κ. Τρέμμας Δ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Τσιρέπας Σ. Θεοδωράκης Φ. Βήτας Ι. Θάνο Μ. Βήτας Σ. Ραπτοτάσιος Μ. Βαρδούλης Σ.

Πρωτάθλημα ανδρών - Φιλ/κος Λαμίας – Α.Σ. Ασκληπιός 0-3

Με το δεξί μπήκαν στο 2ο γύρο του πρωταθλήματος οι άνδρες του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο ΔΑΚ Λαμίας κατάφεραν να αποδράσουν με το διπλό από την έδρα του Φιλ/κου Λαμίας προσθέτοντας άλλη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.
    Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε μπροστά στο σκορ 6-8 και 13-20 παίρνοντας τελικά το σετ με 19-25.
    Στο 2ο σετ  είχαμε εναλλαγές στο σκορ 7-11, 17-12 με τον Ασκληπιό να κάνει το 24-24 παίρνοντας τελικά το σετ με 24-26.
    Στο 3ο σετ ίδια εικόνα με το 1ο με τον Ασκληπιό να είναι μπροστά στο σκορ από την αρχή 3-9 και 10-16 παίρνοντας τελικά το σετ με 20-25.
Τα σετ (1ος Φιλ/κος) 1ο 19-25, 2ο 24-26, 3ο 20-24.
Έπαιξαν.
Φιλ/κος Λαμίας (Αναγνωστόπουλος Χ.)Στάϊκος Σ. Αναγνωστόπουλος Χ. Μπάρας Σ.  Μπενιάτας Η. Κουφιώτης Π. Τσέτσος Δ. Τσιακμάκης Χ. Καραγιώργος Α. Αρβανίτης Φ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Γούλας Θ. Προγώνης Κ. Παπαδήμας Μ. Βήτας Σ. Βήτας Ι. Μακράκης Δ. Λιανός Α. Τσιώλης Ι. Σπάλας Γ.

Πρωτάθλημα γυναικών - Α.Σ. Ασκληπιός – Φθία Λαμίας 3-0

Νέα νίκη για την ομάδα των γυναικών τρεις στροφές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος. Σε παιχνίδι που έγινε στο ΕΑΚ της μπάρας οι γυναίκες του Ασκληπιού επιβλήθηκαν της Φθίας με σκορ 3-0. Με την νίκη αυτή ο Ασκληπιός παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος που οδηγεί στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

Από το 1ο σετ τα κορίτσια του Ασκληπιού μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και αφού προηγήθηκαν με 19-12 πήραν το σετ με 25-15.
    Στο 2ο σετ τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τον Ασκληπιό που προηγήθηκε με 10-2 και 19-8 παίρνοντας το σετ με 25-9.
    Στο 3ο σετ  ο Ασκληπιός αφού προηγήθηκε με 16-11 πήρε το σετ με 25-20.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-15, 2ο 25-9, 3ο 25-20
Επαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τεντολούρη Μ. Γκουτζιούπα Ε Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Λεπενιώτη Ν.  Μουρατλάρι Β.  Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο.
Φθία Λαμίας (Γρηγοριάδης Γ.) Κουσαθάνα Α. Νταφλούκα Α. Θεοχάρη Α. Πλιάκου Χ. Πενταγιώτη Κ. Νιόκκα Κ. Παπαγεωργίου Σ. Αργύρη Ι. Κυττέα Σ. Κολιού Δ.

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α.Σ. Ασκληπιός Β΄ – Α.Ο. Σουφλαρίων 0-3

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των Κορασίδων Β΄ του Ασκληπιού, στην τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος Κεντρικής Ελλάδας.
    Σε παιχνίδι που έγινε στο ΕΑΚ της Μπάρας ηττήθηκε από τον Α.Ο. Σουφλαρίων με σκορ 0-3.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 20-25, 2ο 16-25, 3ο 23-25.

Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Λεπενιώτη Ν. Κρύου Ε. Κουκουτή Ι. Παπαθεοδώρου Ε. Ντιρογιάννη Α. Φαρμάκη Ε. Προβίδα Κ. Γεωργίου Μ. Μουζακιάρη Μ... Μπουρλή Ι. Γεωργίου Σ. Ζολώτα Ρ.
Α.Ο Σουφλαρίων (Κουκούλη Γ.) Καβριγιάννη Β. Πάντζιου Σ. Φούντα Ε. Κανιούρα Χ. Μπούντρα Α. Μπάτσικα Α. Ζιούρκα Φ. Χριστοδούλου Χ. Παπάζογλου Β.