ΟΦΗ-Τρίκαλα 3-0

Δείτε και άλλα θέματα στην ενότητα:

Η εξέλιξη του αγώνα από το neakriti.gr

Ένα ακόμη "τρίποντο" για την ομάδα του Ηρακλείου που έχει στόχο την άνοδο.

1' Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη σέντρα. Ξεκίνησε το ματς στο "Γεντί Κουλέ".

3' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Από την εκτέλεση φάουλ του Λεάλ, ο Μάκος παραλίγο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, όμως ο Αποστολίδης μπλόκαρε.

5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Ατομική ενέργεια και σέντρα του Μάνου από δεξιά, ο Λεάλ θα μπει στην πορεία της μπάλας και με πλασέ στην κίνηση κάνει το 1-0.

6' Σέντρα του Πάνου από δεξιά για τα Τρίκαλα, σουτ του Ανδρεόπουλου από τα όρια της περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Στρέζος.

9' Ο Κουτσιανικούλης σεντράρει από αριστερά, πλασέ του Βουό, όμως ο Κοτσώνης θα αποκρούσει σχεδόν πάνω στη γραμμή.

14' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Βαφέας στη θέση του Παπαστεριανού που δε μπορεί να συνεχίσει, αντιμετωπίζοντας κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

19' Συνεργασία του Κουτσιανικούλη με τον Μπολάκη μέσα στην περιοχή, ο δεύτερος θα κάνει διαγώνιο σουτ, με τον Αποστολίδη να μπλοκάρει σταθερά.

21' Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη για διαμαρτυρία, μετά από υπόδειξη οφσάιντ.

25' Κίτρινη κάρτα στον Σαχινίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Ποτουρίδη.

41' Ο Ποτουρίδης "κιτρινίζεται" από τον διαιτητή της αναμέτρησης για διαμαρτυρία.

42' Αντεπίθεση για τον ΟΦΗ, ο Κουτσιανικούλης βγάζει τετ-α-τετ το Νάστο, που κάνει το πλασέ όμως ο Αποστολίδης μπλοκάρει σταθερά.

43' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους Κρητικούς. Από το κόρνερ του Κουτσιανικούλη, ο Βουό σουτάρει από τη μικρή περιοχή αλλά δε βρίσκει στόχο.

45+1' Σέντρα του Μπολάκη από αριστερά, κεφαλιά του Μάνου η μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

*Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο "Γεντί Κουλέ". Ο ΟΦΗ προηγείται 1-0, σε ένα ανοιχτό ματς.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

46' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ντίνας στη θέση του Βουό, που αντιμετώπιζε από το πρώτο ημίχρονο.

47' Κίτρινη κάρτα στον Μάκο για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Μπολάκη.

47' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίνα από πλάγια θέση, ο Αποστολίδης αποκρούει και ο Πάνος παραχωρεί κόρνερ.

56' Πρώτη αλλαγή για τα Τρίκαλα ο Χιντζίδης στο ματς αντί του Ζγκούρη.

59' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Τρομερό σουτ του Λεάλ από τα 35 μέτρα, η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι.

63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Κόρνερ του Λεάλ από αριστερά, κεφαλιά του Βαφέα στη μικρή περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα 2-0!

69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Ο Ντίνας "στρώνει" για τον Βαφέα στο ημικύκλιο της περιοχής και αυτός με ψύχραιμο πλασέ 3-0.

70' Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους ο Ν' Λουντουλού στο ματς αντί του Γκόλια.

72' Ευκαιρία για την ομάδα του Ηρακλείου, ο Κουτσιανικούλης απέναντι από τον Αποστολίδη, που παραχωρεί κόρνερ με εντυπωσιακή επέμβαση.

73' Απίστευτη χαμένη διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος δεν καταφέρνει να νικήσει τον Αποστολίδη στο τετ-α-τετ, νέο πλασέ του Κουτσιανικούλη σε κενή εστία η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

77' "Κλείνουν" τα Τρίκαλα τις αλλαγές, ο Τσιάρας στη θέση του Τσίπρα.

78' Τελευταία αλλαγή και για τον ΟΦΗ, ο Κοέλιο αντί του Λεάλ.

83' Απίστευτη ευκαιρία με τον Μάνο, που σουτάρει από τη μικρή περιοχή, όμως η μπάλα φεύγει πολύ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

88' Κίτρινη στον Χιντζίδη για μαρκάρισμα στο Ντίνα.

Τελικό αποτέλεσμα στο "Γεντί Κουλέ", 8η συνεχόμενη νίκη για τον ΟΦΗ με 3-0 επί τον Τρικάλων, σε ένα κομβικό σημείο του πρωταθλήματος.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Μπολάκης, Νάστος, Παπαστεριανός (14' λ.τ. Βαφέας), Λεάλ (78' Κοέλιο), Μάνος, Κουτσιανικούλης (70' Ν' Λουντουλού), Βουό.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Αποστολίδης, Πάνος, Κοτσώνης, Βέρτζος, Γκόλιας, Μάκος, Ανδρεόπουλος, Ζγκούρη (56' Χιντζίδης), Γροντής, Τσίπρας (77' Τσιάρας), Σαχινίδης.