Νίκησε, προκρίθηκε, όμως "θέλει χρόνο" ο ΑΟ Τρίκαλα για να.. "στρώσει"...

Δείτε και άλλα θέματα στην ενότητα:
Νίκησε, προκρίθηκε, όμως
Νίκη στην παράταση απέναντι στους ερασιτέχνες του ΑΟ Υπάτου σε ματς που έγινε στη Θήβα

Το ματς όπως το περιέγραψε το sportrikala.gr

5′ Πρώτη μεγάλη στιγμή για τον ΑΟ Υπάτου. Ο Λίμα απο πλάγια θέση μπήκε στην περιοχή και σούταρε μόλις άουτ!!!

9′ Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Μετά απο αδράνεια της άμυνας σουτ του Ποτουρίδη διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σεντουριόν…

10′ Σουτ του Ριζογιάννη έξω απο την περιοχή με την μπάλα να φεύγει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

14′ Εκπλκηκτική επέμβαση σε κόρνερ του Σεντουριόν σε κόρνερ σε σουτ του Σπηλιώτη έξω απο την περιοχή!!!

22′ Φοβερό σουτ Μπαράτα έξω απο την περιοχή με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ

38′ Δυνατό σουτ Ριζογιάννη έξω απο την περιοχή μπλοκάρει ο Καρακίτσος

(*) Ημίχρονο στην Θήβα, 0-0

46′ Σωτήρια σε κόρνερ ο Σεντουριόν σε σουτ του Ποτουρίδη

48′ Ο Καρακίτσος σώζει προ του Μπαράτα!

67′ Τρομερή ευκαιρία για τον ΑΟ Υπάτου. Ο Σεντουριόν ενστικτωδώς διώχνει με τα πόδια καρφωτή κεφαλιά του Ροκάι!

69′ Κεφαλιά του Λίμα φεύγει άουτ

73′ Σουτ του Κουλούρη άουτ

79′ Σύγκρουση Πέλκα με Ταυταρίδη με το παίκτη του ΑΟ Υπάτου να αποχωρεί με το φορείο. Ο Πέλκας είναι οκ

(*) Λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα ανάμεσα στον ΑΟ Υπάτου και τον ΑΟ Τρίκαλα. Οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν στην ημίωρη παράταση

(*) Ξεκίνησε η ημίωρη παράταση

101′ Κεφαλιά Πέλκα μετά απο φάουλ του Μπαράτα δεν ανησυχεί τον Καρακίτσο

(*) Τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, πάντα 0-0 στην Θήβα

(*) Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

114′ Πέναλτι για τα Τρίκαλα απο τον Καρακίτσο πάνω στον Κουσκουνά

115′ 0-1 με τον Ριζογιάννη που ευστοχεί απο την άσπρη βούλα!!!

Τέλος αγώνα, 0-1, πρόκριση για τον ΑΟΤ στην επόμενη φάση!

Το παιχνίδι διευθύνει ο κ. κ. Αλάμπεης (Αθηνών). Βοηθοί του οι κ.κ. Πάγκαλος, Φραγκιαδάκης (Λασιθίου) 4ος ο κ. Νικολάου (Αθηνών). ‘Εδειξε κίτρινες κάρτες στους Λίμα του ΑΟ Υπάτου και  Μπαράτα των Τρικάλων

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΟ Υπάτου (Γ. Αντωνόπουλος): Καρακίτσος, Βέρτζος, Λίμα (96′ Μπουρούς), Παπαδόπουλος (61′ Χουάν Ματίας), Ροκάι, Σταγάκης, Αργυρίου, Ταυταρίδης (81′ λ. τρ. Ζέλεφ), Ατματσίδης, Ποτουρίδης, Σπηλιώτης

ΑΟ Τρίκαλα (Τίμος Καβακάς): Σεντουριόν, Σανδραβέλης (46′ Νιάρος), Παρέδες, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Ευθυμίου (46′ Πέλκας), Ρεκίν, Κουσκουνάς (118΄Μπαξεβάνος), Μπαράτα, Ελευθεριάδης (63′ Κουλούρης, 91’ Νίζιτς), Χειρίτραντας