Η Μπρουσιάκη του Ασκληπιού στην Τουρκία με την Εθνική Κορασίδων

Δείτε και άλλα θέματα στην ενότητα:
Η  Μπρουσιάκη του Ασκληπιού στην Τουρκία με την Εθνική Κορασίδων

Στην Τουρκία βρίσκεται από χτες η Εθνική Κορασίδων για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.
Στην αποστολή της Εθνικής βρίσκεται και η Μπρουσιάκη του Ασκληπιού.



Αντίπαλοι του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος θα είναι η οικοδέσποινα του ομίλου Τουρκία, η Σερβία, η Αλβανία, η Βουλγαρία και η Ρουμανία. Η χώρα που θα καταλάβει την 1η θέση θα προκριθεί απευθείας στο Ευρωπαϊκό, ενώ οι χώρες που θα καταλάβουν τις θέσεις 2 έως 5 θα προκριθούν στον 2ο προκριματικό γύρο.

Η Εθνική έφτασε στο Μπαλικεσίρ το μεσημέρι της Τρίτης και ήδη πραγματοποίησε την πρώτη της προπόνηση στο Genclik Ve Spor, εκεί όπου θα πραγματοποιηθούν και οι αγώνες του 1ου προκριματικού γύρου.

Ο Ασκληπιός εύχεται στην αθλήτρια και στην Εθνική ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Οι αγώνες θα είναι διαθέσιμοι σε live streaming από το κανάλι της Τουρκικής ομοσπονδίας στο YouTube.
https://www.youtube.com/c/TVFVOLEYBOLTV

Η 12άδα της Εθνικής Κορασίδων

Χριστιάννα Μπρούμα, ΔήμητραΝάνου, Χριστίνα Νικολαΐδη, Χαρίκλεια Νταφοπούλου, Έρρικα Γράβαρη, Γεωργία-Άννα Γρυλλάκη, Κατερίνα Κορρέ, Δέσποινα Λουκά, Θεοδώρα Μπρουσιάκη, Παρασκευή Ζαφειρίου, Βασιλική
Κρυσταλλία Δαγρέ, Όλγα Δρέμπελα

Την αποστολή ακολουθούν ο τιμ μάνατζερ Βαγγέλης Περόπουλος, οι συνεργάτιδεςτου ομοσπονδιακού προπονητή Χρήστου Τριανταφυλλόπουλου, Μαρία Γαβαλά, Παναγιώτα Κεφαλά, η φυσιοθεραπεύτρια Αλεξάνδρα Ψαρράκου και ο διαιτητής Πέτρος Κουτσής που θα σφυρίξει αγώνες του 1ου προκριματικού γύρου.


Το πρόγραμμα των αγώνων

Τετάρτη 12 Ιανουαρίου 2022
14.00: Σερβία-Ελλάδα
16.30: Τουρκία-Αλβανία
19.00: Ρουμανία-Βουλγαρία
Πέμπτη 13 Ιανουαρίου 2022
14.00: Αλβανία-Σερβία
16.30: Ρουμανία-Τουρκία
19.00: Ελλάδα-Βουλγαρία
Παρασκευή 14 Ιανουαρίου 2022
14.00: Αλβανία-Ρουμανία
16.30: Ελλάδα-Τουρκία
19.00: Βουλγαρία-Σερβία
Σάββατο 15 Ιανουαρίου 2022
14.00: Αλβανία-Ελλάδα
16.30: Τουρκία-Βουλγαρία
19.00: Σερβία-Ρουμανία
Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2022
14.00: Βουλγαρία-Αλβανία
16.30: Τουρκία-Σερβία
19.00: Ρουμανία - Ελλάδα

 

 

Επιστροφή